Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak Jakości



Brzesko - Słotwina

2024-09-11 06:41
Brzesko - Słotwina

5 września 2024 r. Pan Dyrektor, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających tragiczne wydarzenie zbombardowania przez Luftwaffe pociągu osobowego z ludnością cywilną, które miało miejsce na bocznicy kolejowej w Brzesku – Słotwinie w pierwszych dniach II wojny światowej.
W tym roku uroczystość miała szczególny charakter. Po mszy świętej w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej, pod pomnikiem Ofiar Bombardowania, Burmistrz Brzeska Pan Tomasz Latocha nadał tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Brzeska” Romanowi Rakowskiemu ps. "Grab", Komandorowi Marynarki Wojennej RP, działaczowi spółdzielczemu i kombatanckiemu, prawnikowi. W okresie II wojny światowej harcerzowi Szarych Szeregów, oficerowi Kedywu ZWZ-AK, uczestnikowi akcji „Burza” we Lwowie, odznaczonemu Orderem Virtuti Militari. Komandor Roman Rakowski, dzisiaj w wieku 100 lat jest ostatnią osobą, która niosła pomoc ofiarom bombardowania z 1939 roku. Dla społeczności naszej szkoły wyjątkowości osobie Komandora dodaje fakt, że jest on absolwentem Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego, później przekształcone w Liceum Ogólnokształcące. Komandor w bardzo ciepłych słowach wspominał swoją szkołę, która była dla niego źródłem postaw patriotycznych i ukształtowała go jako człowieka i przyszłego żołnierza. Z rąk Komandora Pan Dyrektor Ryszard Ostrowski otrzymał piękną grafikę miasta Gdańska, w którym obecnie mieszka a uczniowie otrzymali portret Komandora oraz publikacje książkowe o charakterze militarnym. Warto dodać, że Filmowe Studio Kopernik działające w szkole jest autorem filmu o życiu i bohaterstwie Komandora, którego premiera odbyła się dzisiaj w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.

Zobacz galerię